Stron 20. Bohaterem numeru jest Grupa fotograficzna POZA. Na stronie 1: zdjęcie członków Grupy oraz krótki opis działalności. Biogramy członków wraz z reprodukcjami ich prac fotograficznych znajdują się na stronach 10 i 11.
Felieton-wstępniak autorstwa Wojciecha Grochowalskiego – „Baby, ach te baby…” poświęcony zarządzaniu przez kobiety telewizją łódzką.
Firma numeru 29 – Restauracja L’ECRU, można przeczytać o niej na stronie 1. oraz na stronie 17. Foto: Jean Marc Tachet, mistrz kuchni francuskiej, oraz zdjęcie wejścia do restauracji L’Ecru w Manufakturze. Tekst autorstwa Wojciecha Grochowalskiego.
-Rocznicowa fotografia: Prymas Stefan Wyszyński.
-Tekst podsumowujący cykl spotkań z Heleną Pasierbską, autorką książek o Ponarach wileńskich – miejscu kaźni Polaków w czasie II wojny światowej.
-„Benedetto” – refleksja na temat I pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Polski. Można tu również przeczytać fragment I encykliki Benedykta XVI Deus Caritas Est.
-W felietonie „Więcej kultury”, Wojciech Piotr Kwiatek – „W duchu Huxleya”
-Kolejny fragment książki (pierwszy zamieszczony jest w numerze 28) „Opowieść o pułkowniku Jerzym Urbankiewiczu” autorstwa Wojciecha Grochowalskiego.
-Wojciech Grochowalski – „Statut Jana Łaskiego”. Tekst przedstawia sylwetkę prymasa i jego zasługi dla Ojczyzny.
-Jerzy Biernacki – „Zejść z drogi donikąd” (foto: Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz)
-Wojciech Piotr Kwiatek – „Kino na huśtawce” (foto: kadr z filmu Jasminum w reż. Jana Jakuba Kolskiego). Recenzje filmowe.
-Jan Machulski – „Dyplom aktorski i …co dalej?”
-Mirosław Winiarczyk – „Po festiwalu w Cannes”
-Rozmowa z prof. Jerzym Woźniakiem, rektorem PWSFTViT w Łodzi. „Wykształcić twórcę”. Tekst opracowała Aleksandra Zaręba, na zdjęciu rektor PWSFTViT w Łodzi, prof. Jerzy Woźniak
-Tekst o wystawie malarza Jerzego Krawczyka w Muzeum Historii Miasta Łodzi.
-Aleksandra Zaręba o wystawie Rafała Malczewskiego – „Artysta nierozpoznany”
-Tekst o Międzynarodowym Forum Sztuki organizowanym przez łódzką galerię ADI Art.
-Przedstawienie sylwetki artystki – studentki ASP w Łodzi Natalii Rychtelskiej. (Foto: portret artystki, oraz zdjęcia projektów). Artystka nagrodzona w Konkursie im. W. Strzemińskiego przez Fundcję Kultury i Biznesu, wydawcę czasopisma „Kultura i Biznes”
-Wojciech Niewiarowski – „Koniec sezonu pod znakiem Strzemińskiego”
-Barbara Czajka – „Złote ekslibrisy”. O dorocznych nagrodach przyznawanych łódzkim wydawcom, za 2005 r. otrzymali je: Wiesław Machejko za książkę o studenckim Teatrze Satyry Pstrąg oraz Włodzimierz Piwkowski za album o Nieborowie,
-Piotr Słowikowski – „Canticum Poeticum po raz trzeci” (na zdjęciu Katarzyna Borek)
-Monika Pietras – „Tragifarsa w trzech aktach” o problemach z pozyskaniem środków i urządzeniem filii Muzeum Sztuki w Manufakturze
-Tomasz Fandrych – „100-lecie Pierwszej Damy”( foto: Fasada budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Łodzi)
-Aleksandra Zaręba – „Muzyka na Politechnice”(na zdjęciu Grażyna Sikorska)
-Marek Chudobiński – „15 lat filharmonicznych Spotkań z Nutką”
-Katarzyna K. Gardzina – „Wielka scena w Łodzi”, Teatr Wielki w Łodzi
-Krystyna Pietranek w rozmowie z Jolantą Bobras – „Razem, ale nie zawsze w duecie” (na zdjęciu Jolanta Bobras z mężem Markiem Pająkiem)
-Podsumowanie czternastej edycji konkursu Złota Nitka.
-Wykaz najlepiej sprzedających się książek w wybranych księgarniach Łodzi, Warszawy i Krakowa w miesiącu kwietniu i maju.
-Wojciech Grochowalski – „Centrum EC1 Davida Lyncha” (na zdjęciu David Lynch z prezydentem Łodzi Jerzym Kropiwnickim, Łódź, listopad 2002r.)
-Kamil Nowicki – „Odrzutowce w II wojnie światowej” (foto: prototyp samolotu odrzutowego He 162 VI)
-Tekst na temat Forum polonijnego, jakie miało miejsce w Toruniu, w kwietniu 2006 roku. (Na zdjęciu kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki.)
-Tekst „Nivena” o nowo otwartym sklepie w Manufakturze z asortymentem dla kobiet w ciąży. Firma „Niwena” Andrzeja Buchalskiego
-Wojciech Grochowalski – „Płk Stefan Hanka-Kulesza” (na zdjęciu płk Stefan Hanka-Kulesza)
-Piotr Najwer – „Akcja Wózek”
-Strona 20., satyryczna zawiera jak zawsze: Wieści z kosmosu, tekst „Rzucenie babą”, oraz karykaturę Sławomira Arabskiego przedstawiający Mieczysława Voita, Akordeon i Armia Czerwona, wywiad z księdzem M. Czajkowskim (jak się okazało Tajnym Współpracownikiem SB w PRL) i wzruszający (dla autorki) wiersz Wisławy Szymborskiej o śmierci Stalina „Ten dzień”.